Motocykle  \  Klub  \  Tuning  \  Fotogaleria  \  Dealerzy  \  O nas  \  Kontakt  \  

Odwiedz nasz kanał motocyklowy na facebooku

 

O nas http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_pow_act.gif

O NAS

Firma VISPOL sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie przy ul. Staszica 1 odpowiedzialna jest za import i dystrybucję motocykli marki Royal Enfield oraz części do nich. W ofercie firmy znajdują się także, ocechowane biało czerwonym logo, pojazdy marki Moto-Magnus.

Dzisiaj Royal Enfield i Moto-Magnus to rozpoznawalne marki uznane przez klientów stawiających na pierwszym miejscu estetyczny i nietuzinkowy wygląd pojazdu, jego jakość, niezawodność i przede wszystkim przyjemność dosiadania oryginalnego markowego jednośladu.
VISPOL sp. z o.o. to firma zdecydowanie wyróżniająca się na tle pozostałych krajowych importerów. Priorytetem w planach rozwoju przedsiębiorstwa, jest działanie w myśl najlepszych światowych wzorców, tak aby rzesza zadowolonych i wiernych klientów stale rosła. W ofercie firmy znajdują się pojazdy o pojemnościach od 50 cm3 wzwyż, aby motocyklista w miarę powiększania swoich możliwości, mógł przesiadać się na kolejne i bardziej wymagające modele Moto-Magnus i Royal Enfield.
Efektem tych zabiegów, jest między innymi utwierdzenie odbiorców w słusznym przekonaniu, że światowa motocyklowa marka Royal Enfield wpisuje się w wyrafinowane gusta i preferencje określonego kręgu odbiorców, którzy nade wszystko cenią swój indywidualizm.

Powstanie firmy VISPOL sp. z o.o. od samego początku było skutkiem wcześniejszych doświadczeń właściciela firmy, Pana Vishnu Mirpuri, zdobytych w kontakcie z motocyklami, a przede wszystkim w efekcie użytkowania w latach 80-tych i 90-tych XX wieku, legendarnych motocykli Royal Enfield.
Motocykle Royal Enfield i Enfield India trafiały wcześniej do Polski za pośrednictwem zapalonych miłośników motoryzacji, którzy często podejmowali karkołomne działania w celu pozyskania wymarzonego klasycznego pojazdu, jednak dopiero doświadczenie, międzynarodowe kontakty i motocyklowa pasja Pana Vishnu Mirpuri, zaowocowały oficjalnym wprowadzeniem marki Royal Enfield na krajowy rynek.
W roku 1999 zrodziła się idea zorganizowanej sprzedaży motocykli w kraju, tego legendarnego jednośladu dla koneserów i indywidualistów. Royal Enfield jest właśnie takim motocyklem, który do niedawna jeszcze był produkowany w niezmienionej formie od ponad pięćdziesięciu lat.

To właśnie wiedza o specyfice rynku, chęć zaspokojenia wysublimowanych gustów oraz umiejętność dostosowania oferty do indywidualnych preferencji, zaważyły na decyzji - tworzymy od podstaw projekt, jakiego nie było do tej pory, rozpoczynamy sprzedaż jedynego fabrycznie nowego „oldtimera”, jeżdżącej historii.
Zmiany prawne na terenie Unii Europejskiej (EURO3) wymusiły konieczność zasadniczych zmian konstrukcyjnych motocykli Royal Enfield, efektem są zupełnie nowe konstrukcyjnie ale utrzymane w klasycznym stylu modele motocykli, których premiera w Polsce miała miejsce w czerwcu 2009 roku.

VISPOL sp. z o.o. oferuje swoje jednoślady wyłącznie w profesjonalnej sieci sprzedaży rozlokowanych na terenie całego kraju. Przemyślana logistyka dystrybucji pozwala dotrzeć do każdego punktu na mapie Polski, a jednocześnie gwarantuje lokalizację autoryzowanych salonów w najbardziej atrakcyjnych strategicznie punktach regionu. Jesteśmy jedyna firmą w Polsce, która nie stawia na pierwszym miejscu ilości sprzedanych jednośladów lecz radość i zadowolenie klientów.

Royal Enfield przedstawia nową fabrykę w Chennai
Chennai, 12 lipca 2011

Royal Enfield powziął wysiłki w celu rozszerzenia obecnej produkcji w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na motocykle marki Royal Enfield na świecie.
Royal Enfield była jedną z pierwszych firm motoryzacyjnych, która powstała w mieście Chennai w 1955 roku. W tym roku ogłoszono, że nowa fabryka będzie zlokalizowana także w Chennai. 12 lipca 2011 r. rząd Tamil Nadu przydzielił teren na budowę nowej fabryki w SIPCOT Industrial Growth Centre, Oragadam.

Zaproponowany obszar rozpościera się na przestrzeni ponad 50 akrów, planowane zakończenie inwestycji to pierwszy kwartał 2013 r. Uważa się, że nowa fabryka przyczyni się do wzrostu produkcji od 70.000 szt. rocznie do 150.000 szt. rocznie. W nowym obiekcie będzie produkowana cała gama motocykli marki Royal Enfield.

Rozszerzenie produkcji w Chennai przyniesie wiele korzyści. Bliskość istniejącej już fabryki w Thiruvottiyur to jednocześnie bliskość łańcucha dostawców oraz kapitału ludzkiego. Co więcej, rosnąca ważność Chennai w światowym przemyśle motoryzacyjnym wraz z efektywnym systemem auto-eco w Oragadam wpłynie pozytywnie na poziom wzrostu gospodarczego.

O Royal Enfield
Royal Enfield jest pionierem, jeśli chodzi o technologię produkcji motocykli 4-suwowych w Indiach od 1955 r. Jest to jedna z najstarszych firm motocyklowych na świecie i należy dodać, że jest to oddział Eicher Motors Limited. Royal Enfield posiada od samego początku fabrykę w Chennai w Indiach i oferuje szeroką gamę modeli, które mogą zadowolić zarówno tradycjonalistów, jak i poszukujący nowinek oraz tzw. Yuppie. Motocykle marki Royal Enfield dostarczają jedynego w swoim rodzaju doświadczenia każdemu motocykliście jazdy markowym indyjskim motocyklem.

Do sztandarowych modeli motocykli marki royal Enfield należą Bullet 350 UCE, Bullet Electra UCE, Classic 350 oraz Thunderbird Twinspark. Motocykle marki Royal Enfield są eksportowane do ponad 30 krajów na całym świecie, m.in do USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Polski i in. krajów europejskich oraz na Bliski Wschód.
Royal Enfield także organizuje i wspiera wiele imprez, wydarzeń związanych z branżą motocyklową oraz rajdy, jeden z bardziej znaczących to Rider Mania – coroczny rajd miłośników motocykli Royal Enfield w Indiach oraz Himalayan Odyssey – największy rajd motocyklowy po terenach górskich.

Eicher Motors Limited, włączona w 1982 r., jest flagową firmą Eicher Group w Indiach, a także wiodącą firmą w indyjskim przemyśle motoryzacyjnym. Eicher Group z grupą Volvo, VE Commercial Vehicles Ltd. (joint venture), jest zaangażowana w działalność biznesową począwszy od projektowania, produkcji i działań marketingowych solidnych pojazdów wysokiej jakości produkowanych według najnowszych technologii, a skończywszy na produkcji inżynieryjnych komponentów i dostarczaniu rozwiązań projektowych.

 


http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_pow_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_prn_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_wys_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_zap_act.gif

2011 © VISPOL Sp. z o.o.  Nota prawnaPolityka prywatnosci. Tworzenie Stron
TAGI: motocykle, importer motocykli