Motocykle  \  Klub  \  Tuning  \  Fotogaleria  \  Dealerzy  \  O nas  \  Kontakt  \  

Odwiedz nasz kanał motocyklowy na facebooku

 

Royal Enfield wyprzedza Harleya- Davidsona http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_pow_act.gif

Royal Enfield wyprzedza Harleya- Davidsona w globalnej sprzedaży.

NEW DELHI: To jak David pokonujący Goliata na autostradzie. Dotychczas Harley-Davidson (HD) wywodzący się z Milwaukee, wytwarzający motocykle o pojemności ponad 700 cc wiódł niekwestionowany prym wśród motocykli. Ostatecznie jednak indyjski motocykl dogania tego giganta , natomiast w sprzedaży motocykli o mniejszych pojemnościach silnika.

Położona w Chennai fabryka Royal Enfield (RE), oryginalnie brytyjska marka, pierwotnie wywodząca się z Redditch, sprzedała ponad 300 000 motocykli w 2014 roku, wyprzedzając w globalnej sprzedaży Harleya o 267 000 sztuk. Chociaż motocykle HD są sprzedawane po wyższych cenach niż ich krewny – Royal Enfield (najtańszy model HD w Indiach sprzedaje się za ok. 500 000 rupii, podczas gdy najdroższy model RE kosztuje 200 000 rupii), wyniki sprzedaży są godne uwagi, zachwycający jest zwrot w sprzedaży dokonany przez jedną z najstarszych marek świata.

Dziesięć lat temu RE był tylko graczem małej ligi na krajowym rynku dotkniętym skazą swojego 50-letniego niesolidnego, żelaznego silnika, podczas gdy nowsze, pewniejsze modele jego japońskich rywali zalewały motocyklowe boisko.

Ale od tego czasu  RE zmodernizował swoje portfolio i rozszerzył działalność na masową skalę o współczesne modele, takie jak: Classic, nowy Thunderbird i Continental GT, który jest silnym prowadzącym. Podczas gdy statystki sprzedaży HD wzrosły o 3%, RE zaliczył 70% wzrost.

Eicher Motors (kapitał spółki 1,758 mln rupii) jest prowadzony przez Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Siddhartha Lal, który obecnie chce zbudować silną obecność w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, podczas gdy krajowe zapotrzebowanie na motocykle RE pozostaje stale na wysokim poziomie.

Oryginalny artykuł: http://timesofindia.indiatimes.com/business/india-business/Royal-Enfield-races-past-Harley-Davidson-in-global-sales/articleshow/46090462.cms


http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_pow_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_prn_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_wys_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_zap_act.gif

2011 © VISPOL Sp. z o.o.  Nota prawnaPolityka prywatnosci. Tworzenie Stron
TAGI: motocykle, importer motocykli