Motocykle  \  Klub  \  Tuning  \  Fotogaleria  \  Dealerzy  \  O nas  \  Kontakt  \  

Odwiedz nasz kanał motocyklowy na facebooku

 

Royal Enfield przygotowuje się do podbicia rynku międzynarodowego. http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_pow_act.gif

Royal Enfield przygotowuje się do podbicia rynku międzynarodowego.

CHENNAI: Kultowy producent motocykli Royal Enfield przygotowuje się agresywnie do osiągnięcia swojego celu zostania prowadzącym światowym producentem na rynku motocykli średniej wagi o pojemności 250-750 cc. Firma, która odnotowała ponad 50% wzrost eksportu w ciągu 18 ostatnich miesięcy, próbuje swoich sił w roli „inicjatywy strategicznej”, której przewodniczy najwyższe kierownictwo. Kolejnym celem jest „wściekłe zwielokrotnienie możliwości”, które ma skutkować zwiększeniem produkcji o 50% do końca 2015 roku oraz utworzeniem nowej linii produktów, nastawionej na światowy rynek.

Przemawiając do TOI - Siddhartha Lal – Dyrektor Zarządzający i Prezes firmy Eicher Motors powiedział: „ Przygotowujemy się do naszej globalnej roli, nowa strategia rozegra się w ciągu kolejnych 10 lat. Naszą ambicją jest napędzanie strategii międzynarodowej w sposób, który pomoże nam osiągnąć ten sam punkt przegięcia na arenie międzynarodowej, jaki osiągnęliśmy w Indiach”. Długoterminowym celem tejże inicjatywy strategicznej jest osiągnięcie najwyższej pozycji na każdym rynku, na który wchodzi firma. Dodał: „Chcemy być numerem 1 na każdym rynku, na który wchodzimy i chcemy być numerem 1 wśród producentów motocykli średniej wielkości na całym świecie”.

W tym celu firma zwiększa możliwości, wprowadzając nowy zespół i rozwijając światową linię produktów. „Kładziemy fundamenty… budujemy dystrybucję i sieć rynku wtórnego i inwestujemy w  rozwój marki” - powiedział Lal. Obecnym celem jest zwiększenie produkcji z 300 000 sztuk motocykli do 450 000 sztuk do grudnia 2015 roku. „Tym sposobem nasza comiesięczna produkcja zwiększy się z 30 000 sztuk do 50 000 w naszym zakładzie Oragadam” – powiedział Lal. Spółka przejęła 50 akrów ziemi pomiędzy  Sriperumbudurem a Oragadamem dla przyszłego rozwoju możliwości produkcyjnych i buduje swoje Centrum Badań i Rozwoju.

Royal Enfield planuje przenieść większość produkcji poza Chennai i utworzyć ograniczoną liczbę linii montażowych  na tych rynkach, które tego wymagają. „Jest kilka rynków Ameryki Łacińskiej i jeden w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie być może będziemy musieli utworzyć CKD (motocykl w częściach). Jednakże nasza strategia ma wejść w życie operacją CBU (cały motocykl) i kiedy zobaczymy duże zapotrzebowanie, rozpoczniemy lokalny montaż” – powiedział Lal.

Firma, która wkroczyła na rynek latyno-amerykański i kolumbijski w ubiegłym roku, skupi się na dotychczasowych rynkach eksportowych – Stanach Zjednoczonych i Europie, jak również na rozwoju nowych rynków w Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo – Wschodniej. „W tym celu został wprowadzony nowy zespół – włączając Roda Copem`a – Prezesa w Ameryce Północnej i słynnego motocyklowego designera Pierre`a Terblanche`a, a ostatnio – w styczniu 2015 roku dołączył do zespołu Rudratej Rudy Singh w roli Prezesa – teraz praca rozwojowa wre. Zbudowaliśmy silny zespół w Ameryce Północnej i Indiach w celu ekspansji naszej inicjatywy strategicznej” – powiedział Lal. „Co do naszej przeszłej linii motocykli, projektujemy modele dla międzynarodowych rynków tak, aby nasza praca była zakończona w momencie, gdy ogólnoświatowa walka producentów będzie miała miejsce” – dodał.

Royal Enfield odnotował ponad 50% wzrost eksportu od stycznia do marca 2015 roku, produkując 8563 sztuk motocykli w tym okresie w porównaniu do 5706 sztuk w tym samym okresie ubiegłego roku. W okresie od stycznia do grudnia 2014 roku, firma eksportowała 6221 sztuk, co daje 46 % procent więcej niż w poprzedzającym roku, kiedy wartość ta wynosiła 4256 sztuk. W okresie od stycznia do marca 2015 roku eksportowała 2342 sztuki, czyli 62% więcej niż w poprzednim roku w tym samym okresie.

„Będziemy szczęśliwi, jeżeli utrzymamy tempo 50% wzrostu sprzedaży eksportowej, tak jak obecnie i będziemy stale podążać naprzód” – powiedział Lal.

Link do oryginalnego artykułu: http://timesofindia.indiatimes.com/business/india-business/Royal-Enfield-tanks-up-for-global-push/articleshow/47046142.cms


http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_pow_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_prn_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_wys_act.gif http://www.royalenfield.com.pl/img/ico_zap_act.gif

2011 © VISPOL Sp. z o.o.  Nota prawnaPolityka prywatnosci. Tworzenie Stron
TAGI: motocykle, importer motocykli